10 Ocak 2016 Pazar

Otobüs Hakkında

Mrb.

Beni en çok üzen yerlerin başında otobüslerin geldiğini söylemiş miydim?

Yer değiştirmedeki sıkıntıdan mıdır yoksa istediğiniz zaman bi benzinlikte durabilme hakkınızın elinizden alınmasının vahşiliği midir nedir tam olarak algılayamıyorum. Karamsarlık çöküo içime ya. Melankolik oluyorum. Canda Nerçetin'in de payı var yalnız atlamak istemem. Çünkü fon müziğim kesinlikle "Geri döndüren gördün mü geçmişi" oluyor. Bi aç şarkıyı anında moda giriosun. https://www.youtube.com/watch?v=zlviStCMzFk İstersen açık havada ol bi nem, bi havasızlık gelecek burnuna. Odandaysan pencerenin yanına koş. Işığı aç. Ordan kendini kendini gör. Profilden bak kendine şimdi. Korkunç oldu di mi. Ya işte.


Gece yolculuklarında ışık kapanana kadar bi kendini bi dışarıyı görme sahnesi var mesela o çok can sıkıcı. İstemediğin bi yere gidiosan hele var ya off yani. Akşamdan kalma bi durumda uykuya geçemeyiş sendromu olsun, evde yemek pişirilen bi yerden çıkıp geldiysen "Kavrulmuş soğan kokusu benden mi gelio lan?" tedirginliği olsun, hadi uyudun diyelim seni ara ara uyandıran aptal beynin olsun complex bir dar ağacı yani otobüs. Ölmek için bire bir. Zeki Demirkubizetto bu konuya bi eğilsin var ya film bittikten sonra gider araba alırsın kendine. Ben taksiciler birliği başkanı olsam Zeki derim al şu parayı Türk insanı zaten otobüsten bıkmış durumda daya bunlara filmi biraz da biz kazanalım.

Zaten insanlar arabayı da bu yüzden alıolar bilio msn. Yani asıl duygunun "Hımm çok rahat ederim. İstediğim zaman istediğim yere gidebilirim. 500 basabilirim. Kızlara yanlayabilirim arabamla" olmadığını söylüyorum. Asıl duyguları kesinlikle "BEN BU KADAR ÜZÜLMEYİ HAK ETMİYORUM!!". Diyelim mükemmel bir gün geçireceksiniz ve bundan adınız gibi eminsiniz. Eğer o yolun sonunda otobüse binmek varsa evden çıkmadan önceki mutluluğunuzun %20 lik bi oranda azalmış olduğunu rahatlıkla fark edebilirsiniz. Böyle bu iş. Otobüs böyle.

Peki ya otobüsler bunları çoktan fark etmiş insanlar tarafından dizayn ediliyorlarsa? Yani bizi bilerek mutsuz ediyor olabilirler dostum anlıyor musun beni? (Canki mod on). Yok saçmalık bu. Olamaz.İptal ediyorum bu paragrafı. #parag_cancel

Gürültü yaparak eğlenen bir grup binerse bulunduğum otobüse şaşırtıcı derecede sinirleniyorum. Şimdi fark ediyorum ki o an yaşadığım mutsuzluğun huzurunu kaçırdıkları için tribe giriyor olabilirim. Böyle zamanlarda grubun karşısına çıkarak londra aksanıyla ingilizce küfürler edip bi kaçına kafa atmak gibi bi hisle doluo içim. Ya da "Bakın çocuklar. Aşırı mutsuz ve melankoliğim şu an. 3 tane dilek hakkım olsa hiç çekinmeden bir tanesini hepinizin dışarıdaki acaip çirkin yağmurun altında sırılsıklam kalıp, otobanın ortasında çaresizce otostop çekmeniz için harcayabilirim. Bu mutsuz havalı nemli otobüste bu kadar eğlemenizin lüzumu yok. O yüzden AĞZINIZA GÖZÜNÜZE SIÇMADAN O LANET ÇENELERİNİZİ KAPATIN ANLAŞILDI MI?" demek istiyor olabilirim. Bilemiyorum. Döverler. Kötü de döverler.


Bazen fark edio musunuz bilemicem ama otobüsün mutsuz insan oranı aşırı yoğun oluo. Herkes cenazeden gelmiş hayatın ne kadar anlamsız ve kısa olduğunu düşünüomuş gibi bi hallerde. Yukarıda soldaki beyaz gömlekli dayıyı gördün mü. O dayının ruhundan 30 tane falan oluo işte. Adam klipte oynamasına rağmen dev mutsuz yine. Öyle bi enerji hissettiğim zamanlarda sanki yapabildiği tek şeyin düzenli aldığı maaşını harcayabilen bundan başka hiç bir özelliği olmayan içinde bulunduğu düzene yenilmiş aptal bi memur gibi hissediyorum. Hayatında farklı bişey olması için ikinci çocuğa karar vermişler hanımıyla. Belki bu fikrini eşine bile söylememiştir. Bencil piç. Ya da senelerdir ilk şiir kitabını tamamlayamamış vasat bi şair. Bişeyler hissedio, romantik birisi de aynı zamanda ama kelimelerin onun için yaratılmadığından habersiz. İlk filminden kazandığı paralarla berbat bir ikinci film yazmış senarist bile olabilir. Sıçmış. Otobüsle geri dönüo evine. Hayır tüm bunlardan banane diyorum ya. Dün akşam ne güzel arkadaşlarla oturduk eğlendik sohbet ettik yedik içtik ben neden mutsuzum lan şimdi!!!! NEDEN MUTSUZUUUUUUUUUUUUUMM!!! Tamamen otobüsten kaynaklı yoldaşlar. Tamamen.

O kadar fazla susan insanı görmek de rahatsız edio beni. Telefonla konuşana ayar oluyoruz mesela. O da sussun. Sussun ya herkes sussun ve camdan yansıyan kendine baksın alık alık. Önlerindeki küçük ekranlara baksınlar kulaklarına oturtamadıkları kulaklıklarıyla. Ters takabilenler var o kulaklığı görmüşsündür. Amca çıkar şunu diyesiniz gelmio mu? Benim gelio ama döverler diye demiyorum. Susuyorum ben de. Madem herkes susuyor benim de susmam lazım. Nasıl bu hale getirdik otobüsleri anlayabilmiş değilim gerçekten. Hayret yani.

Abarttım mı. Bence az bile söyledim. Haketti ama.Hiç yorum yok: